... это умение находить нестандартные ответы на неправильно поставленные вопросы :)
Долучайтеся до групи вКонтакті Триває збір пропозицій задач для наступного ВСТФ!
Надсилайте свої пропозиції щодо задач для ВСТФ на або без пробілів
Шо воно таке?...
Якщо ТИ
– полюбляєш фізику,
– любиш розв’язувати нестандартні задачі,
– хочеш навчитися робити хороші Наукові доповіді,
тоді СТФ – це ТВОЄ!
Що таке СТФ?
Це – особистісно-командне змагання студентів-фізиків у мистецтві розв’язування цікавих нестандартних задач, мистецтві доповіді своїх результатів та вмінні ведення наукової дискусії.
Задачі турніру запропоновані різними людьми – від студента до академіка.
Точних (“правильних”) відповідей до цих задач не знає ніхто!
Студентський Турнір Фізиків – це НЕ однотипні задачі з книжок, це – мистецтво розуміти Природу!
Про Турнір
У Турнірі беруть участь команди (з різних факультетів, ВИШів, міст і навіть країн!). Команда складається з чотирьох - шести учасників, студентів, що люблять фізику. Команду очолює капітан.
Змагання проводяться у формі «фізбоїв». Вони являють собою наукові дискусії на тему задач, заздалегідь підготовлених та опублікованих Оргкомітетом ВСТФ.
У кожному з фізбоїв беруть участь три команди (обираються жеберкуванням), кожна з яких послідовно виступає в ролі Доповідача, Опонента та Рецензента.
Доповідач (один або два учасники команди на рівних правах) викладає хід розв'язування задачі, акцентуючи увагу слухачів на основних фізичних ідеях і висновках та виділяючи оригінальну частину розв’язку. Під час доповіді бажано використовувати заздалегідь виготовлені демонстративні матеріали (медіа-презентації, слайди, фотограції, плакати, малюнки; демонструвати досліди).
Опонент (один учасник команди) дає характеристику змісту доповіді, звертає увагу на її позитивні сторони, а також виявляє її недоліки та помилки. Звернутає увагу на обґрунтованість фізичної моделі, обраної Доповідачем, її відповідність умові задачі, справедливість отриманих результатів та висновків.
Рецензент (один учасник команди) дає характеристику форми доповіді (логічність і послідовність викладення матеріалу, використання ілюстративних матеріалів, наявність демонстрацій та інше). Має право вказати на помилки Доповідача, які не були відзначені Опонентом, та відзначити твердження Опонента, які, на його думку, є помилковими.
Після доповіді Доповідача, виступу Опонента і Рецензента усі троє розпочинають спільне обговорення розв’язку задачі («полеміку»). У полеміці обговорюється розв'язок Доповідача.
Після кожного фізбою журі виставляє командам оцінки з урахуванням усіх виступів членів команд Доповідача, Опонента та Рецензента, їхніх відповідей на запитання, участі у полеміці.
ВСТФ відбувся 13-16 листопада 2015 р.у Києві (на базі КНУ імені Тараса Шевченка)
Результати **:
повна таблиця результатів тут *так, дійсно схоже на похибку на ±1 в нумерації турнірів ;) ** Дані були люб'язно надані О.І.Кельником (КНУ імені Тараса Шевченка)
12.07.2014 завершилося голосування щодо вибору 17 задач для наступного турніру зі списку з 77 задач-претендентів.
Ці задачі були відібрані експертною комісією з кількох сотень пропозицій з різних країн, з урахуванням архіву задач, які не були відібрані на турніри минулих років. Серед інших, відібрані й задачі, що пропонувалися представниками України (деякі безпосередньо, а деякі - об’єднано із іншими пропозиціями).
За повідомленням Оргкомітету, Всеукраїнський СФТ-2014 відбудеться орієнтовно в листопаді 2014 року в Харкові,
а Міжнародний (гратиметься за тими ж задачами) має відбутися навесні 2015 року у Варшаві.